Megachips

Megachips Chiptuning
Ana Sayfa // Mega Chips // Megachips Chiptuning

Megachips Chiptuning Otomotiv tescilli markası, kurucusu ve şirket sahibi Mehmet Gazihan ın yazılımlarını temsil eder..

 

Mehmet Gazihan 1998 senesinde Şişli Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümü Toyota Teknik Eğitim Programı (T-TEP)'ndan mezun olup otomotiv sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. T-TEP 'de aldığı ileri teknoloji mekatronik sistemleri eğitimlerine çalıştığı Toyota servislerinde devam etmiştir. Dizel teknolojisinin son yıllardaki hızlı yükselişi dikkatini çekmiş ve birçok dizel sistem teknolojisinin mimarı olan BOSCH'un yetkili dizel bayilerinde hizmet vermeye başlamıştır. Bosch Diesel Center 'larda aldığı BOSCH tarafından verilen İleri Teknoloji Dizel Motor Kontrol Sistemleri Eğitimleri ile "dizel" motoru yakından tanıma fırsatını yakalayıp en basitinden en kompleksine kadar bütün dizel yakıt ve motor kontrol sistemlerinin Bosch Sertifikalı uzmanı olmuştur.

 

Avrupa'da son dönemde hızla yaygınlaşan Chip Tuning (Remaping) uygulamalarını inceleyip 2006 yılında bu sektöre Teknik Dizel Bosch Diesel Center Performans Departmanı ile giriş yapmıştır. Teknik Dizel Performans da yazılımlarını kendisi hazırlayan ve Dizel Servisi müşterilerine yazılım desteği sunan bir oluşum olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2 yıllık Remaping tecrübesi ile 2008 Nisanında Megachips Chiptuning Network projesini tasarlayıp hayata geçirmek için kolları sıvamıştır.

 

Megachips 01.04.2008 'de Mehmet Gazihan tarafından hayata geçirilen bir Chiptuning Network projesidir. Bu Chiptuning merkezinde hazır yazılımlar değil, Megachips markasıyla Mehmet Gazihan tarafından her aracın kendisine özel hazırlanan yazılımlar kullanılmaktadır. Böylelikle müşterilerimiz yazılımın motora kazandırdığı yeni performans karakterine ayak uydurmak zorunda kalmayıp kendi istedikleri performans karakterini oluşturabilmektedirler. Ekonomi ağırlıklı modifikasyon düşünen müşterilerimize farklı yazılımlar geliştirerek SafeChip adıyla ekonomi sağlanabilmekte, yüksek performans peşinde olan müşterilerimiz için yüklü yazılımlar geliştirerek standart kazanımın çok üzerinde güçler alınabilmektedir. Motorlarının mekaniğini geliştirip farklı turbo veya eksantrik uygulayan müşterilerimizin gereken "Custom Map" desteğini de sağlayabilmekteyiz.

 

Garajımızda bulunan Dinamometre sayesinde müşterilerimize araçlarının normal gücü ve torku ile modifiye edildikten sonraki gücünü ve torkunu kağıt üzerinde ibraz edebilmekteyiz.

 

Bugün Megachips Chiptuning yazılımları birçok ildeki bayilikleri sayesinde Türkiye nin heryerine ulaşıp Araç kullanıcılarının yüzünü güldürmektedir...

 

UYGULAMALARIMIZA
GÖZ ATIN
Alfa Romeo Audi BMW Chevrolet Chrysler Citroen Dacia Dodge
Fiat Ford Honda Hyundai Infiniti Isuzu İveco Jaguar
Jeep KIA Lancia Land Rover Mazda Mercedes Mini Mitsubishi
Nissan Opel Otokar Peugeot Porsche Renault Saab Seat
Skoda Smart Ssang Yong Subaru Suzuki Temsa Toyota Volkswagen
Volvo